اخذ اقامت عمان

اخذ اقامت عمان مانند دیگر کشورهای خارجی راه‌های مختلفی دارد و شما با توجه به موقعیت و شرایطی که دارید، می‌توانید بهترین روش را برگزیده و کارهای مربوط به اقامت خود را پیش ببرید.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست مشاوره

اقامت عمان

دریافت اقامت کشور های اروپایی با

Vip Group Visa

اما پیش از هر اقدامی برای مهاجرت، شما بایستی آگاهی کلی از انواع روش‌های مهاجرتی داشته باشید تا در پروسه کار دچار مشکل نشوید. به همین منظور در ادامه به بررسی انواع ویزاهای عمان و همچنین روش‌های دریافت اقامت عمان خواهیم پرداخت.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

انواع روش‌های اخذ اقامت عمان

عمان راه‌های مهاجرتی مختلفی را پیش روی متقضیان قرار داده است تا آن‌ها با توجه به شرایط شخصی که دارند، بهترین روش مهاجرتی را انتخاب کرده و اقامت عمان را دریافت نمایند. انواع راه‌های اخذ اقامت در عمان به شرح زیر است:

مهاجرت به عمان از طریق ثبت شرکت

یکی از راه‌های رایج و آسان به جهت اخذ اقامت عمان برای ایرانیان، ثبت شرکت در این کشور است. برای شروع هر کسب و کاری در عمان مانند معماری، نانوایی و… شما نیاز به ثبت شرکت دارید. بعد از به ثبت رساندن شرکت در این کشور، بلافصله به شما اقامت سرمایه‌گذاری تعلق خواهد گرفت.

دولت عمان تخفیفات زیادی را برای ثبت شرکت در نظر گرفته است. در حالت عادی در گذشته شما باید بیش از 3 هزار ریال برای ثبت شرکت پرداخت می‌نمودید، اما در حال حاضر تنها با 600 ریال می‌توانید این کار را انجام دهید. در عمان شما مالیات شخصی نخواهید داشت.

چنانچه قصد ثبت شرکت در کشور عمان را دارید، می‌توانید کلیه امور مربوط به آن را، به موسسه VIP GROUP بسپارید. وکلای مجرب ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن کارهای ثبت شرکت را انجام داده و اقامت عمان را برای شما دریافت می‌کنند.

مهاجرت به عمان از طریق کار

یکی دیگر از راه‌های گرفتن اقامت عمان، کار در این کشور است. برای مهاجرت کاری به این کشور، می‌توانید از ویزای استخدام که مخصوص اشخاصی است که قصد کار و استخدام شدن در عمان را دارند، استفاده کنید و از این طریق برای اعضای خانواده خود نیز ویزای اقامت دریافت نمایید.

خوشبختانه روند دریافت اقامت عمان از طریق کار چندان سخت نیست و کارفرما باید ویزای کار برای ورود کارمند به خاک عمان و همچنین کارت اقامت برای سکونت وی در این کشور تهیه کند. در عمان تمامی مدارک مورد نیاز برای کارمندانی که سن بین 21 تا 60 سال و پیشنهاد کار از سوی کارفرمای عمانی دارند، اعمال می‌گردد. کارفرما اسپانسر ویزای شما می‌شود و به طور معمول ویزاها و دیگر مجوزهای لازم را از سوی وزارت نیروی انسانی دریافت می‌کند.

مهاجرت به عمان از طریق خرید ملک

در عمان قوانین جدیدی برای خرید ملک توسط اتباع خارجی وضع شده است. پیش از این تا سال 2004 میلادی، خرید ملک برای افرادی که عضو شورای همکاری خلیج فارس نبودند (یعنی شهروندان بحرین، کویت، امارات یا عربستان سعودی و قطر نبودند) ممنوع بود. اما امروزه تعداد این محدودیت‌ها کاهش یافته است و آن‌ها می‌توانند املاک و زمین در مجتمع‌های توریستی و دیگر نقاط خارج از مجتمع‌ها خریداری نمایند و حقوق اقامت خودکار دریافت کنند.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

مهاجرت به عمان از طریق ازدواج

چنانچه زن شرایط ذکر شده در زیر را دارا باشد، به آن تابعیت عمانی تعلق خواهد گرفت:

در صورتی که خانمی شرایط بالا را داشته و همسر وی از دنیا رفته یا طلاق گرفته باشد، به آن تابعیت عمان اعطا خواهد شد.

مهاجرت به عمان از طریق تولد

در عمان تابعیت از طریق تولد در خاک این کشور به فرزند اعطا نخواهد شد و تنها بایستی یکی از والدین تابعیت عمانی داشته باشند. در این روش بهتر است که پدر عمانی باشد یا این که به طور کلی پدر و مادر فرزند مشخص نباشند و کودک بدون هیچگونه تابعیتی باشد.

از شرایط دیگر مربوط به این روش، می‌توان به فرزند خواندگی اشاره نمود. زمانی که پدر و مادر عمانی فرزندی را به سرپرستی می‌گیرند، به وی تابعیت عمانی اعطا می‌شود.

مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی

یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین راه‌های اقامت در عمان، پناهندگی است. این روش خطرات فراوانی را با خود به همراه دارد و تحت هیچ عنوان این روش را به شما پیشنهاد نمی‌دهیم. در صورتی که قصد دریافت اقامت دائم عمان را دارید، می‌توانید با کارشناسان هلدینگ VIP GROUP تماس گرفته و به طور رایگان مشاوره دریافت نمایید. کارشناسان ما با بررسی وضعیت شما، بهترین راه مهاجرت را به شما پیشنهاد خواهند داد.

انواع ویزاهای عمان

ویزای بازدید

یکی از استانداردترین نوع ویزا در عمان، ویزای بازدید است که اجازه ورود اولیه به این کشور را به شما می‌دهد. تمامی اتباع خارجی برای ورود به خاک عمان نیاز دارند که ویزا ورود معتبر دریافت کنند مگر آن که از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (GCC) باشند.

ویزای بازدید به شکل‌های مختلفی نظیر ویزای تجاری، خانوادگی و توریستی صادر می‌گردد. شایان ذکر است که با هر نوع از این ویزاها اجازه فعالیت تجاری در عمان را ندارید. شما با داشتن این ویزا به مدت یک ماه اجازه دارید در عمان اقامت داشته باشید، البته به استثنای ویزای ملاقات خانواده که به شما اجازه اقامت سه ماه را می‌دهد.

ویزای تحقیقات علمی

این نوع ویزا همان ویزای بازدید است که برای اتباع خارجی که برای انجام تحقیقات علمی قصد ورود به عمان را دارند، صادر می‌شود. این ویزا به شما اجازه می‌دهد به مدت سه ماه در عمان اقامت داشته باشید و در صورت نیاز تا دو ماه دیگر هم تمدید خواهد شد.

ویزای کار

کارفرمایان موظف هستند برای تمامی کارمندان خارجی 21 سال به بالا، برای ورود به خاک عمان ویزای کار دریافت نمایند. برای دریافت ویزا کار شما مستلزم به دریافت مجوز کار از سوی وزارت نیروی کار کارفرما عمان هستید. ویزای کار از تاریخی که صدور می‌شود به مدت دو سال اعتبار دارد. کارمندانی که ویزای کار دارند، بیشتر از 6 ماه حق خروج از خاک عمان را ندارند.

ویزای سرمایه‌گذاران

این نوع ویزا برای سرمایه‌گذاران خارجی‌ای که قصد سرمایه‌گذاری در عمان را دارنند، در نظر گرفته شده است. شما باید این ویزا را به تایید وزارت بازارگانی و صنعت برسانید.

ویزای پیوستن به خانواده

به همسر کارمندان خارجی و فرزندان زیر 21 سال آن‌ها، ویزا پیوستن به خانواده اعطا می‌گردد. این ویزا نیاز به گواهی وزارت کشور برای تایید وضعیت ازدواج را دارد. صدور این نوع ویزا در اختیار وزارت کشور عمان است. هنگامی که مجوز اقامت کارمند منقضی شود، ویزا خانواده نیز همراه با آن منقضی خواهد شد.

مزایای اخذ اقامت عمان

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

در سال‌های اخیر حجم درخواست نسبت به دریافت اقامت کشور عمان و مهاجرت به این کشور از سوی ایرانیان افزایش یافته است. عمان شرایط را برای متقاضیان فراهم کرده است تا از طریق راه‌های مختلف، اقامت این کشور را به صورت کاملا قانونی دریافت نمایند.

هلدینگ VIP GROUP با 17 سال سابقه کار مستمر و بیش از 30 نیرو متخصص، در کلیه امور مربوط به اخذ ویزا و اقامت کشورهای خارجی، به شما عزیزان خدمات ارائه می‌دهد. چنانچه قصد دریافت اقامت دائم عمان را دارید، می‌توانید با شماره‌های قرار گرفته در سایت تماس گرفته و به صورت رایگان از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید.